حماسه 9 دی حماسه بصیرت وغیرت ملت ایران اسلامی است

قَدْ جائَکُمْ بَصائِرُ مِنْ رَبِّکُمْ فَمَنْ اَبْصَرَ فَلِنَفْسِهِ وَ مَنْ عَمِىَ فَعَلْیها وَ ما اَنَا عَلَیْکُمْ بِحَفیظٍ

بصیرتهائى براى شما از پروردگارتان آمده است ، هر کس از این بصیرتها بهره‏بردارى کند بسود خود او است و هر کس نابینائى را بپذیرد ، بضرر خود اوست . و من نگهبان شما نیستم. (الانعام آیه 104)

 

نمایش بصیرت مردم هوشیار در 9 دی 88 جلوه‌ای از حماسه‌ حضور در صحنه، لبیک گویان به مظلومیت حسین (ع) و غیرت و حمیت در برابر هجمه‌ اهل نفاق به ارزشی‌ترین باور شیعه یعنی عاشورا رقم خورد.

حماسه عظیم 9 دی سال 1388 صحنه تجلی اراده ملت انقلابی ایران در دفاع از حریم ولایت و تیر خلاصی بر پیکره فتنه گران و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. مردم  بيدار و هوشيار ايران با الهام  از آموزه‌هاي فتنه 88 و حماسه  سترگ  9 دي و هوشمندي و بصيرت مثال‌زدني خود ديگر اجازه نخواهند داد فتنه‌جويان و منحرفين از فرصت‌هاي نظام و عرصه‌هاي مردم سالاري ديني در كشور مانند انتخابات، سوءاستفاده و با تحركات ناشيانه و دشمن‌پسند، فتنه جديدي را برپا كنند.

بي‌ترديد ملت ايران با تأسي  به آموزه‌هاي راهبردي حماسه 9 دي و تمسك به منويات و رهنمود‌هاي راهگشاي مقام معظم رهبري حضرت امام خامنه‌اي (مدظله) با حضور در صحنه‌هاي مهم انقلاب اسلامي ايستادگي  خود بر اصول و ارزش‌هاي اسلام و انقلاب را فرياد خواهند زد و آمال و آرزو‌هاي شيطاني و فتنه‌گران را منكوب مي‌سازند.

این حضور انقلابی اثبات کرد که انقلاب اسلامی از دامن عاشورای حسینی و قیام امام حسین (ع) شکل گرفته است .

 در حماسه بی نظیر 9 دی ضربه محکم بر پیکره فتنه گران فرود آمد و نشان داد که بیعت و میثاق ملت با نظام و رهبری جاودانه و خدشه ناپذیر است و در صحنه هایی که انقلاب نیازمند حضور مردم است ، ملت آگاهانه در صحنه حضور خواهد یافت و از آرمانهای انقلاب دفاع خواهد کرد. 

 و اینک در آستانه سومین سالگرد این حماسه تاريخي ، پرسنل ،اساتید و دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری استان قم ضمن قدرداني صميمانه از ملت بزرگ ايران  به جهت خلق این  حماسه عظيم،  اعلام  مي داريم تا ظهور حضرت حجت (عج الله) در خط انقلاب  و پيرو ولايت خواهيم بود و جهت پاسداشت اين دستاورد عظيم از هيچ تلاشي دريغ نخواهيم کرد.