گزارش تصويري بازدید علمی دانشگاه علمی – کاربردی دادگستری کل استان قم به همراه مسئولین و اساتید مراکز دیگرعلمی – کاربردی از مجموعه های صنعتی در هفته پژوهش

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه علمی – کاربردی دادگستری  استان قم همزمان با فرا رسیدن هفته پژوهش، از امور دانشجویی و فرهنگی مرکز (آقای محمد سلطانی) ، آموزش مرکز (خانم مرتضی) و جمعی از دانشجویان مرکز متشکل از دبیر انجمن علمی حقوق (خانم فائزه راستگو) ، مدیر روابط عمومی انجمن (خانم زهرا رضایی) ، مسئول بسیج خوهران (خانم رحیمه غلامی) و خانم زهرا  خسروی به عنوان عکاس و مسئولین ، اساتید و دانشجویان مراکز دیگرعلمی – کاربردی و مسئولین مرکز علمی – کاربردی استان در این بازدید علمی شرکت نمودند.

 

مدعوین در تاریخ 28/9/1391 با حضور در مرکز علمی – کاربردی استان به سوی شهرک صنعتی شکوهیه اعزام شدند.

ابتدا از کارخانه نساجی لاله مهرگان بازدید به عمل آمد که به بررسی روند فعالیت ، آزمایشگاه نساجی ، دستگاهها ، سالن ریسندگی ، سالن رنگرزی و آماده شدن پتو ختم شد.

خلاصه اطلاعات این کارخانه : الیاف به کار رفته در بافت پتوهای لاله مهرگان از معتبرترین شرکت الیاف آکریلیک جهان ،بایر آلمان با نشان dralon می باشد و مواد اولیه آن از کشور ترکیه وارد می شود. در چاپ پتو از بهترین نوع رنگهای تولید شده اروپا مانند شرکت dezema دارای گواهی etad (گواهی بهداشت و محیط زیست) استفاده می شود و این پتو دارای نشان استاندارد ایران می باشد.

سپس از مجموعه صنعتی شرکت کیان مبتکر پارس که از تولید کنندگان برتر پکیج های گرمایشی و سرمایشی می باشد بازدید گردید. 

خلاصه اطلاعات این شرکت : صنعتگر محترم جناب آقای علیرضا حاجی علیان این واحد صنعتی را به ثبت رسانده است. ایشان صنعتگر نمونه استان قم در سال 89 و کارآفرین برتر در بخش صنعت در استان در سال 90 و دارای گواهینامه ثبت اختراع در سال 87 طراحی و ساخت پکیج گرمایشی و سرمایشی و غیره می باشد و دارای گواهینامه مدیریت کیفیت iso 9000-2008  می باشد. ایشان در جمع بازدید کنندگان حضور یافتند و توضیحاتی درباره موانع و مشکلات کار و رموز موفقیت و پیشرفت ارائه نمودند. 

در پایان از مدعوین پذیرایی شده و هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

قال الصادق (ع) :

 التجارة تزید فی العقل. ( کسب و کار تجاری موجب فزونی عقل و کمال انسان است ).

{ وسائل الشیعه، جلد 12، صفحه 8}.