پيام رياست محترم دانشگاه در شروع سال تحصيلي جديد

بسم الله الرحمن الرحیم

با نام و یاد خداوند متعال و به امید کسب رضایت او، سال جدید تحصیلی را آغاز می‌کنیم. پیش از هر سخنی، به دانشجویان عزیزی که با همّت بلند و کار ارزشمند، برای نخستین بار به محیط مقدس دانشگاه قدم نهاده‌اند، خوش آمد می‌گویم و از دیدار مجدد دانشجویان سال های قبل نیز خرسنديم و برای همه¬ی عزیزان آرزوی توفیق روزافزون در سال جدید دارم.

 

دانشگاه مکانی است که نه تنها آینده افراد، بلکه آینده¬ی یک ملّت را رقم می‌زند زیرا امروزه اقتدار و به تبع آن استقلال، از آن کشوری است که در تولید و به کارگیری علوم قدرتمند باشد و دانشگاه های هر کشور، بستر علمی آن کشور هستند. مقام معظم رهبری بارها تأکید کرده‌اند که دانشگاه ها باید به علم اهمیت بدهند و اهمیت دادن، فقط یک امر قلبی نیست؛ عمل، کار و کوشش لازم دارد. 

دانشگاه جامع علمي كاربردي به عنوان تنها دانشگاه متولي آموزش‌هاي عالي مهارتي در کشور وظیفه آموزش جوانان، شاغلین و فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی را با هدف ارتقای شایستگی‌های شغلی و مهارتی بر عهده دارد لذا از دانشجویان انتظار دارد که با تلفیق علم به عمل و تبدیل آن به یک فن و مهارت زمینه حضور در بازار کار را فراهم کرده و باعث ایجاد اشتغال در جامعه شوند که اینکار نه تنها باعث امیدواری در جامعه و جوانان،  بلکه باعث ترغیب آنها به تحصیل در رشته‌های مهارتی این دانشگاه می‌شود.

همچنین در آغاز سال تحصیلی جدید از خانواده بزرگ آموزش‌هاي عالي مهارتي، از مدرسان علمي كاربردي که فرماندهان عرصه جنگ نرم به شمار می‌آیند و از مدیران و کارکنان دانشگاه که همواره دلسوزانه و خستگی ناپذیر به فعالیت مشغول هستند، انتظار دارم با اهتمام و برنامه ریزی، در دانشگاه مطابق با فرهنگ اسلامی، محیطی برای اعتلای علمی و معنوی فراهم آورند و در هموار کردن مسیر پیشرفت جوانان و آینده سازان کشور چون همیشه کوشا باشند.      

                                                                    عبدالرسول پورعباس - رييس دانشگاه