بیانیه دانشگاه جامع علمی کاربردی قم در گرامیداشت یوم الله 13 آبان

سیزدهم آبان نقطه پیوند برگهای زرینی از تاریخ آزادگی ملت بزرگ ایران است که تقارن یوم الله 13 ابان با حلول ماه محرم فصل جدیدی از حماسه سیاسی ملت را رقم خواهد زد.

 

در ۱۳ آبان سال ۱۳58 ، دانشجویان انقلابی در حرکتی خودجوش یکی از لانه های بزرگ و تاثیرگذار جاسوسی را پاکسازی کردند. این واقعه که در نوع خود مثال زدنی بود، همراهی و حمایت امام راحل و آحاد امت حزب الله را در پی داشت که هیمنه و قدرت پوشالی این شیطان بزرگ را به سخره گرفت و امروز میبینیم که انتشار اسناد جاسوسی آمریکا از کشورهای متحد اروپایی اش، موجی از بی اعتمادی مردم جهان را علیه ایالات متحده به راه انداخته است.

راهپیمایی 13 آبان سال جاری در شرایطی برگزار می شود كه رفتار دوگانه ی مسئولین آمریكایی در مذاكرات اخیر موجب ادامه بی اعتمادی ملت ایران نسبت به گفتار و رفتار امریكایی ها شده است وادبیات بی شرمانه ی؛ وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریكا؛نشان داده است كه دستگاه دیپلماسی آمریكا به قدری ضعیف شده كه در برابر ملت ایران از هر هجمه و توهینی استفاده میكند. 

خود برتربینی، تحقیر ملت ها، تفرقه، تهدید و شكنجه، حمایت از رژیم های دیکتاتوری و مرتجع و تروریسم بین الملل از خصوصیات دولت آمریكاست و به فرموده ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای: "مماشات با مستکبر برای هیچ کشوری سود به ارمغان نمی آورد."

اکنون، استکبار جهانی و رسانه های وابسته به آن در تلاشند که با القای خسته شدن شدن مردم ایران از تحریم‌ها با تشدید فشارها و موانع اقتصادی برای ملت ایران، این عزم راسخ و همت والای جوانان غیور این مرز و بوم را خدشه دار کنند. اما دولت‌مردان آنها بدانند ملت ایران هیچگاه زیر بار زور و تزویر آنان نمی‌رود، پیروزی از آن ملت ایران است. 

همچنین معظم له در بیانی دیگر در تبیین روحیه استکبار ستیزی ملت ایران فرموده اند: «مرگ بر امريكا» را كسى به ملّت ايران ياد نداد. از اعماق جان يكايك مردم برآمد كه: «مرگ بر امريكا». حال عدّه‌اى در گوشه و كنار پيدا مى‌شوند و مورد سؤال قرار مى‌دهند كه «چرا؟». چرا شما اين «چرا» را به جايگاه خودش نمى‌بريد؟ چرا نمى‌پرسيد كه چرا رژيم امريكا با ملّت ايران،به جرم اين‌كه خواسته است مستقل باشد، اين همه كينه‌ورزى و دشمنى كرد و باز هم مى‌كند؟ (1373)

در پایان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قم ضمن حمایت از تحرکات اخیر دستگاه دیپلماسی دولت خدمتگذار با گرامیداشت سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استكبار جهانی كه مصداق كامل و بارز آن به فرموده رهبری معظم انقلاب  در دنیای امروز، دولت آمریكاست، بر لزوم وحدت مردم و مسئولین کشور عزیزمان در برابر دسیسه‌های استكبار تاكید می‌ورزد و از همه مردم شریف استان قم بویژه کارکنان، اساتید و دانشجویان مراکز علمی کاربردی استان قم دعوت می نماید که با حضور پرشور در راهپیمایی 13 آبان با آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی و رهبر کبیر انقلاب تجدید بیعت نمایند.

                                                                                     روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی قم