جشن روز دانشجو و تجليل از دانشجويان برتر

داود طیبی رئيس مركز علمي كاربردي دادگستري كل استان قم در همایش جشن روز دانشجو و تجليل از دانشجويان برتر که چهار شنبه مورخ 20/09/1392 برای تجلیل از دانشجویان نمونه مرکز علمی کاربردی دادگستری استان قم با حضور برخی از مسئولان برگزار شد با اشاره به سنگ بنای این دانشگاه گفت: مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری سال 1387 به همت برخی از مسئولان دادگستری کل استان قم تاسیس شد.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری استان قم گفت: در این مرکز رشته‌های تخصصی حقوقی به دانشجویان ارائه شده و دانشجویانی کار آزموده و متعهد زیر نظر اساتید مجرب تربیت می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: در طول این چند سال، مرکز آموزش علمی کابردی دادگستری استان قم به دلیل نداشتن فضایی اختصاصی، کلاس‌های درس خود را در نقاط گوناگون شهر برگزار می‌کرد و اکنون حدود سه سال است در خیابان ایستگاه، استقرار یافته ولی به دلیل کمبود فضا و نداشتن پارکینگ در تلاش هستیم این دانشگاه را به مکان دیگری انتقال دهیم.

 

رئیس مرکز آموزش علمی کابردی دادگستری استان قم با تبیین رشته‌هایی که از ابتدا در این مرکز ارائه شده است، اظهار داشت: رشته‌های مترجمی اسناد و مدارک، حسابداری، شورای حل اختلاف، حقوق قضایی گرایش علوم ثبتی و نگارش حقوقی به دانشجویان ارائه شد و صدها دانشجو در این رشته‌ها تربیت شده و به جامعه تحویل داده شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جامعه به طرف تخصص و مهارت پیش می‌رود این مرکز نیز نسبت به ارائه رشته‌های ضروری، تخصصی و کاربردی‌تر در علوم قضایی گام برداشت و در این راستا رشته‌های غیرضروری حذف و رشته‌های کابردی جایگزین شد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان قم ادامه داد: در حال حاضر این مرکز نسبت به آموزش در رشته‌های تخصصی حقوق قضایی گرایش علوم ثبت، نگارش حقوقی، خدمات قضایی و ارشاد در امور کیفری اهتمام دارد.

 

وی اظهار داشت: در حال حاضر افتخار همکاری با مجرب‌ترین و بهترین اساتید را داریم که در این راستا می‌توان به جناب آقاي مهدي كاهه معاون قضايي رئيس كل دادگستري استان قم و جناب آقاي ناصر عتباتی معاون دادستان، جناب آقاي محمود صلبی رئیس سازمان بازرسی و جناب آقاي حسيني سيرت معاون آموش مركز علمي كاربردي دادگستري و تنی چند از وکلای مجرب اشاره کرد.

 

طیبی خاطرنشان کرد: در این مرکز دانشجویانی کار آزموده و متعهد در رشته‌های قضایی زیر نظر اساتید مجرب تربیت می‌شوند.

در پايان جوايزي توسط رئيس دانشگاه جامع علمي كاربردي واحد استان قم جناب آقاي دكتر مهرابي و رئيس مركز علمي كاربردي دادگستري قم جناب آقاي طيبي، به دانشجويان برتر و فارغ التحصيلاني كه از اين مركز در مقطع كارشناسي ارشد دانشگاههاي مفيد و شهيد بهشتي و پرديس فارابي تهران پذيرفته شده اند و همچنين دانشجويان برنده مسابقه كتابخواني و دانشجويان فعال بسيجي اعطا گرديد.